Dzięki blenderowi przygotujemy pożywny i odżywczy koktajl w zaledwie kilka minut, zmiksujemy składniki do pesto lub domowego sosu spaghetti. Dostępne w naszym sklepie blendery kielichowe są intuicyjne w obsłudze i szybkie, a przy tym wygodne w czyszczeniu. Zgodnie z duchem czasów wielozadaniowe i innowacyjne blendery zapewniają użytkownikom najw...

Dzięki blenderowi przygotujemy pożywny i odżywczy koktajl w zaledwie kilka minut, zmiksujemy składniki do pesto lub domowego sosu spaghetti. Dostępne w naszym sklepie blendery kielichowe są intuicyjne w obsłudze i szybkie, a przy tym wygodne w czyszczeniu. Zgodnie z duchem czasów wielozadaniowe i innowacyjne blendery zapewniają użytkownikom najwyższy komfort pracy i bezpieczeństwo. Wybrane modele wyposażone są w komplet dodatkowych akcesoriów i pojemników.

Blender to doskonałe urządzenie, które umożliwia przygotowanie smacznych i zdrowych koktajli oraz zup-kremów. Jest to wygodne, funkcjonalne i łatwe w użyciu urządzenie rozdrabniające.
Istnieją dwa rodzaje blenderów – stojący kielichowy oraz ręczny.
Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszy się blender kielichowy – klasyczny mikser z pojemnikiem (najczęściej szklanym, aczkolwiek może on być także plastikowy lub akrylowy), w którym umieszczane są przeznaczone do miksowania produkty. Urządzenie to idealnie sprawdza się w przypadku miksowania owoców i przygotowywania pożywnych i zdrowych koktajli.
Warto dodać, że blender kielichowy występuje także w wersji rozszerzonej – może posiadać np. młynek do kawy lub sokowirówkę, co automatycznie przekłada się na jego funkcjonalność i atrakcyjność.
Wybór blendera zależy od potrzeb nabywcy, jeśli urządzenie ma służyć wyłącznie do przygotowywania koktajli, optymalnym rozwiązaniem będzie klasyczny blender kielichowy. Jeśli jednak urządzenie ma spełniać dodatkowe funkcje, lepszą alternatywą jest robot wielofunkcyjny, czyli blender wyposażony w dodatkowe akcesoria.
Dokonując wyboru warto także zwrócić uwagę na parametry techniczne, m.in. ą to: moc, obroty i sposób sterowania.
Kielich, nadrzędna część blendera, ma zazwyczaj kształt okrągły, aczkolwiek niektóre modele posiadają kielich trójkątny. Warto pamiętać, że kształt i wielkość kielicha nie ma wpływu na funkcjonalność urządzenia.
Ważnym elementem są natomiast umieszczone w stopce miksującej noże, wykonane ze stali nierdzewnej. W niektórych modelach istnieje możliwość wymiany ostrzy.
Noże różnią się ilością skrzydełek – im większa liczba skrzydełek, tym lepsza jakość rozdrabnianych produktów.

Więcej

Blendery Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Blendery w ofercie sklepu Puregreen

Blender kuchenny - jak wybrać odpowiedni dla mnie?

Dawniej kobiety miały naprawdę urwanie głowy w kuchni - wszystkie czynności musiały wykonywać ręcznie, pieczołowicie szatkując, krojąc, mieszając, ubijając, zmywając i tak dalej. Dziś w kuchni pomagają nie tylko mężczyźni, ale i specjalne urządzenia - maszyny, które ułatwiają pracę, skracając czas wykonywania nie tylko poszczególnych czynności, ale i przygotowania całego dania. Jednym z nich jest blender kuchenny - niezwykle popularny ostatnimi czasy i kupowany coraz chętniej do każdego domu. Nim jednak kupimy go gdzieś okazyjnie, powinniśmy się zastanowić który będzie nam najlepiej odpowiadał - a wybór jest naprawdę spory!

Czym właściwie jest blender? 

Blender jest urządzeniem, które staje się w kuchni wręcz nieodzowne! Jest urządzeniem elektrycznym, które może w znaczący sposób ułatwić przygotowanie wielu potraw, jako że służy do ich miksowania oraz mieszania. 
Jest niewielki, a zatem poręczny - zmieści się w każdej szafce, w przeciwieństwie na przykład do robotów kuchennych, które im więcej mają funkcji tym są droższe i potężniejsze pod względem wielkości. Mały rozmiar sprawia, że swobodnie mieści się w każdej misce, a dokładna i jednostajna praca pozwala na osiągnięcie wybornego efektu i przy tym masa nie rozchlapuje się wokoło. Blendery są obecnie zazwyczaj wyposażane w specjalne nasadki, które nie tylko różnicują ich pracę, lecz także pozwalają na przykład na zawieszenie ich na ścianie - dzięki czemu zawsze mamy je pod ręką. Na szczęście urządzenia te są do siebie wizualnie podobne, choć występują w dwóch wersjach. Są zawsze ładne, jasne i prezentują się naprawdę nowocześnie.

Historia blendera

Wiele osób może być tym zaskoczonych, jednak blender kuchenny to wynalazek...Polaka! Nic dziwnego, że tak dobrze sprzedaje się w Polsce! Pomysł na to urządzenie jest bardzo stary - powstał na początku XX wieku, czyli w złotym okresie wielu przełomowych wynalazków. Jak to zwykle bywało, wynalazkowi towarzyszyła walka o prawa do niego - która była o tyle korzystna dla klientów, że cena zawsze wtedy spada, a udogodnienia są coraz liczniejsze. Od czego jednak się zaczęło?
Polak z pochodzenia, mieszkający w Stanach Zjednoczonych Ameryki - a dokładniej w stanie Wisconsin - czyli Stephen Poplawski pragnął stworzyć urządzenie, które pozwoli mu na przyrządzanie koktajli mlecznych. Pomysł swój oparł na zasadzie prostego działania - na dnie naczynia umieścił mieszadło, które miało pomóc w szybkim tempie je przyrządzać. Prostota pomysłu, a jednocześnie jego pożyteczność spodobała się jeszcze innej osobie - która niestety przez wielu uznawana jest za właściwego twórcę blendera (i nadal trzeba to prostować!) - czyli Fredowi Waringowi. Waring szybko zainwestował w urządzenie Poplawskiego, które początkowo nasz rodak niefortunnie nazwał wibratorem, by następnie przekształcić nazwę na "blender". Amerykanin wymyślił, że jego wersja - którą nazwał "Waring blendor" - będzie przeznaczona do przygotowywania drinków. Jak jednak wiadomo, w kuchni mieszać można tak naprawdę wszystko - a zatem urządzenie było samo w sobie wielofunkcyjne i właśnie tak należało je sprzedawać, zamiast dzielić poszczególne zastosowania. 
Początkowo wersja do drinków tak dobrze się przyjęła, że ludzie nie chcieli nawet słyszeć o mieszaniu przy pomocy urządzenia Poplawskiego kawałków owoców czy warzyw, albo miksowaniu ich na owocowe koktajle. Z czasem jednak zdano sobie sprawę, jak wiele można dzięki blenderowi osiągnąć i jak skrócić wykonywanie pewnych zadań. Wszystko to dzięki konkurencji, jaka się rozwinęła pomiędzy panami. Waring zaczął jeździć po kraju ze swoim blendorem, którego wyposażał w coraz to różniejsze dodatki - na przykład nakładki do kruszenia lodu. Poplawski zaś odsprzedał prawa do wynalazku Oster Company, a firma zaczęła prężnie reklamować blender, by go częściej sprzedawać. Powstawały wersje z kolejnymi przyciskami i zastosowaniami - dzięki temu możemy dziś cieszyć się naprawdę nowoczesnymi urządzeniami, które pomogą w wielu zadaniach. Ostatecznie Waring wymyślił ich aż 9 - i jego blender posiadał tyle różnych przycisków, odpowiadających innym funkcjom.

W czym może pomóc? 

Blender posiada mnóstwo zastosowań - choć najpopularniejsze jego funkcje to miksowanie oraz mieszanie, dzięki czemu możliwe jest przyrządzenie na przykład owocowych koktajli, mlecznych shake'ów, soków warzywnych lub owocowo-warzywnych, a także wyśmienitych drinków. 
Tak naprawdę jego funkcje ogranicza jednak jedynie nasza wyobraźnia - wszak wszystko co musi zostać w kuchni posiekane, rozdrobnione, zmiksowane i wymieszane może być poddane jego działaniu. Oznacza to na przykład, że możemy go użyć, gdy chcemy zmielić kawę, albo zmiksować orzechy (rzecz jasna, wyjęte z łupinek). Możemy również przygotowywać wspaniałe zupy-krem i to zarówno na ciepło, jak i na zimno (chłodnik). Możemy używać urządzenia do przygotowywania ciasta na naleśniki, albo kremu do innego wypieku. Możemy przyrządzać desery - na przykład przy użyciu bitej śmietany - albo owocowe jogurty! Zastosowań jest naprawdę mnóstwo!

Jaki blender kupić?

Dobry blender może być zarówno mały, ręczny, jak i nieco większy - z pewnością o mniejszej możliwości ukrycia w szafce i na pewno nie do zawieszenia na ścianie, ale za to o wiele większej mocy - czyli blender kielichowy. Istnieją bowiem 2 jego rodzaje.
Można powiedzieć, że najlepiej byłoby mieć oba rodzaje - aby czasem coś zmiksować w naczyniu, a czasem użyć jako formy kielicha urządzenia stacjonarnego. Tym bowiem różnią się obie maszyny - jedna do pracy potrzebuje siły ludzkiej ręki, zaś druga wygląda nieco jak robot kuchenny. Może być zresztą - co się zdarza - częścią robota kuchennego.
Jeśli potrzebujemy urządzenia o większej mocy, niewątpliwie blender stacjonarny będzie lepszym pomysłem - po prostu dzięki jego zastosowaniu jesteśmy w stanie zmiksować twardsze produkty, na przykład wspomniane orzechy. Nie będzie to dla niego kłopot. Jeśli lubimy wykonywać kilka rzeczy naraz, także kielichowa wersja będzie odpowiedniejsza - tak naprawdę maszyna pracuje sama, a my jedynie ładujemy do niej produkty. Nie musimy trzymać miski, ani rączki - nie tracimy więc cennych minut, lecz jesteśmy w stanie robić w tym czasie co innego. Minus? Jak już wspomniano wcześniej, jest nim wielkość produktu - w małej kuchni może nieco zawadzać, a po upadku na ziemię pojemnik (kielich) może ulec nieodwracalnemu uszkodzeniu. Jeśli jednak mamy dość miejsca, by gdzieś go postawić, warto zdecydować się właśnie na tą wersję.
Polacy najczęściej jednak kupują wersję ręczną - mniejszą, poręczniejszą i (co ważne) tańszą. To właśnie najbardziej rozpowszechniony obecnie blender - biały, o wydłużonym kształcie, z tnącymi nożami na końcu. Takie urządzenie jest wygodne, bowiem wystarczy je wyciągnąć z szafki i podłączyć do prądu - nie musimy niczego ustawiać, przesypywać, odkręcać i tak dalej. Maszyna jest lekka i możemy przy jej pomocy dokonać ostatnich poprawek przy jakimś daniu czy deserze - używamy jej bowiem w wybranym przez siebie naczyniu. Na pewno jeśli ktoś ma małą kuchnię, czynności wykonuje po kolei, a do tego nie chce dużo wydawać, wersja ręczna jest idealna dla niego.

Blender ręczny Bamix Blender kielichowy vitamix

Blender ręczny 

Pomagając w wyborze odpowiedniego urządzenia, warto nadmienić, że blender ręczny - o czym nie wszyscy wiedzą - może mieć wiele wymiennych końcówek. To z pewnością jego wielka zaleta, jako że może równie dobrze kruszyć lód, jak i ucierać zupę, a nawet ubijać pianę. Końcówki zakłada się w prosty sposób - jest ich wiele, a z roku na rok będzie pewnie powstawało coraz więcej.
Jeśli ktoś zdecyduje się na taką wersję, warto polecić na przykład profesjonalny Bamix Gastro 200, dzięki któremu wykonamy także między innymi wyśmienity majonez czy kompot. To kompaktowe urządzenie - w dodatku ciche, więc może pracować nawet wówczas, gdy w kuchni, w wózeczku śpi dziecko. To sprzęt energooszczędny, o niskim poziomie wibracji, a do tego łatwy w czyszczeniu. Posiada 2 stopnie prędkości, a przy tym wykonany jest z solidnych tworzyw - to na pewno zakup na lata. Warto zainteresować się również innymi produktami marki Bamix - na przykład wersją Classic lub DeLuxe. Co ciekawe, urządzenia możemy kupić w różnych wersjach kolorystycznych - również w niezwykle ostatnio modnym w kuchni kolorze limonkowym. Na pewno pobudzi apetyt na coś pysznego!

Blender kielichowy

Blender do koktajli może być również stacjonarny - taki zresztą był prototyp, wynalazek Poplawskiego. Stojąca maszyna zwykle posiada większą ilość programów, więc nie musimy stosować wymiennych końcówek, co jest oszczędnością czasu. Pamiętajmy jednak, że i tak konieczny jest jego montaż, jako że kielich (pojemnik) jest wyciągany. Jak wcześniej wspomniano, w takiej wersji maszyna ma największą moc - może nawet być ona przeszło 2 razy większa niż w przypadku blenderów ręcznych!
Jeśli ktoś zdecyduje się na taką wersję, warto rozważyć zakup w szczególności produktów marki Magimix, a także Revoblend, Vitamix czy SMEG. Najlepszy blender może kosztować nawet ponad 3 tysiące złotych, jednak warto! Na przykład Vitamic Pro 500 posiada dzban o pojemności 0,9 litra, 3 zaprogramowane funkcje, jak również funkcję "pulse" odpowiadającą za konsystencję przyrządzanych potraw. Wygląda w pełni nowocześnie - będzie pasował do każdej współczesnej kuchni.

Dobry blender a cena

Jeśli chodzi o blender, ceny są naprawdę różne - od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Nic dziwnego, że wiele osób ma mętlik w głowie - biedniejsi inwestują w tańsze wersje, nie zdając sobie sprawy, że mogą one w bardzo szybkim czasie ulec uszkodzeniu. Na pewno maszyn tego typu nie wolno kupować na bazarach czy w jakichś podrzędnych sklepach, bowiem nie mamy gwarancji ani jakości, ani bezpieczeństwa zastosowanych do ich wykonania materiałów.
W przypadku każdego blendera cena obrazuje mnogość jego funkcji, jak również moc - czyli dwie najważniejsze sprawy, na które powinniśmy zwrócić uwagę w czasie zakupów. Na pewno wersje stacjonarne są droższe, więc lepiej oszczędzić kupując dobry blender ręczny, niż tani blender kielichowy z niepewnego źródła.